European Folk Day – September the 23rd

European Folk Day: 23rd September 2023

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

A meeting with the members of the amateur collective “Bovsuniv Grannies”

September 23, 2023

Зустріч з учасницями народного фольклорного аматорського колективу «Бовсунівські бабусі»
1.Шваб Надія Володимирівна 93 роки
2.Невмержицька Марія Петрівна 83 роки
3.Невмержицька Світлана Степанівна 60 років 4.Карповець Марія Олександрівна 60 років

Я Карповець Марія – засновник народного фольклорного колективу «Бовсунівські бабусі» пропоную послухати пісні, отримати майстер клас з співу та ткацького ремесла від учасниць народного фольклорного аматорського колективу «Бовсунівські бабусі».
Їх одяг, спів та манера виконання народних пісень є унікальними. Унікальним є й те, що бабусі не просто співають автентичні пісні, а під час співу вправно прядуть, микають мички, змотують пряжу, тчуть на ткацькому верстаті.
В автентичних піснях, які виконують бовсунівські бабусі, мудрість та висока мораль українського народу принесена нам через століття. В них оспівується доля народу, виснажлива праця, кохання, стосунки , між людьми, нелегке вдовине і сирітське життя. Бовсунівські бабусі співають веснянки, петрівки, жниварські пісні, обрядові весільні пісні, колядки, застільні пісні. Жодна з них не знає нот, але співають вони в секунди, терції, квінти.
Місцевий поліський діалект, на якому бабусі спілкуються та виконують свої пісні, робить їх неповторними. Через все життя вони пронесли дух і колорит часів своєї молодості, а їх одяг, який бабусі носили ще як були дівчатами – це зразок прекрасного національного Поліського одягу.

 

У село Бовсуни до бабусь приїжджають фольклористи і студенти з України, багатьох країн світу, щоб навчитися співати від них, записати пісні у виконанні колективу.
Про колектив «Бовсунівські бабусі» знято документальний фільм. На Лондонському кінофестивалі ECG Eurasian Film Festival у 2020 році фільм «Bovsuny Grannies» («Бовсунівські бабусі») визнано найкращою документальною картиною.
«Бовсунівські бабусі» це не просто старенькі сільські бабусі у вишитих колишніх сорочках, з натрудженими мозолястими руками, щирі, справжні, відкриті, співучі і балакучі, веселі і сумні, а це наша Україна, бо Україна родом із села.

 

#europeanfolkday   #europeanfolkday2023

Details

Date:
September 23, 2023
Event Categories:
,
Event Tags:

Organisation

Марія Бовсуновська
Phone:
+380978896914
Email:
bovs63@gmail.com

Other

Your Name
Марія Бовсуновська

Venue

Етномузей “Бабусина хата”
вулиця П. П. Бовсуновського, 54
Бовсуни, Коростенький район, Житомирська область 11323 Ukraine
+ Google Map
Phone:
+380978896914